Виготовлення писанок-вишиванок

Традиція розписувати яйця на Великдень та дарувати близьким людям налічує більше двох тисяч років. Перше яйце було принесено в дар Марією Магдалиною римському імператору Тиберію. Багато легенд і переказів пов’язано з яйцями, а в Україні цей символ має ще дохристиянські коріння.

Технік фарбування яєць сотні, щороку проводяться фестивалі крашанок та писанок, а в Коломиї є навіть музей, присвячений цьому ремеслу.

З кожним роком про людей, розписують яйця говорять все більше і більше, особливо перед Великоднем. Але сьогодні я розповім вам про не зовсім звичайному занятті – вишивки на яйцях.

Наш герой Богдан Ковальчин займається вишивкою хрестом на яйцях вже більш десяти років. Його хобі перетворилося у професію після суперечки – наскільки реально поєднати два мистецтва — виробництво писанок та вишиванок.

Головною проблемою виготовлення писанок-вишиванок стало те, що яєчна шкаралупа — дуже крихкий матеріал. Зробити отвір було дуже важко, а кілька десятків поспіль, без жодної тріщинки, тим більше. Але майстер відточив уміння до майстерності, хоча і бувають проблеми з тріщинами.

Для того, щоб зробити вишивку великодніх яєць, потрібно взяти яйце гладке, без горбків.

Потім з яйця слід видалити жовток і білок і гарненько його просушити. Потім вже починається і сам процес вишивки, для якої використовуються нитки муліне. Зазвичай через один отвір можна протягнути чотири-п’ять ниток, що і визначає вид вишивки. Кольори використовуються традиційні в українській культурі, хоча, якщо буде якась цікава ідея, від них відійти. На те, щоб зробити одне таке яйце, у Богдана йде в середньому два дні.

Джерело poradum.com.

Comments are closed.